Glazūra dedama kaip dekoracija arba tam, kad būtų tvirtesnis dirbinio paviršius, jos paskirtis- apsaugoti ir papuošti molio dirbinį. Glazūra yra stiklas, suformuotas ant keramikos dirbinio, ir yra skirtas suderinti šilumos įtakojamus dirbinio plėtimąsi ir susitraukimą.

Glazūra būna matinė, blizgi (pusiau skaidri, ar bespalvė), redukcinė (metalizuotais atspalviais), krakle (sutrūkinėjusi), ir susideda iš šių medžiagų:
     a) silicio dioksido, kuris gali būti dirbiniuose su druskų, pelenų arba švino glazūra, taip pat jis gali būti naudojamas skystame molyje( kaip ir daugelyje šiuolaikinių glazūrų).
     b) fliusų, kurie mažina silicio dioksido lydimąsi bei veikia kaip dažai- pavyzdžiui, aliuminis (Al) su lauko špatu.
     c) dažiklių Dažniausi dažikliai glazūroje yra vario, geležies, kobalto ir mangano oksidai. Jie irgi veikia kaip fliusai - mažina glazūros lydimosi savybes ir suteikia spalvą.

     Štai kelios glazūrų grupės, kaip senovės palikimas, atėjusios iki mūsų laikų:
     Druskos glazūra. Natris paprastoje druskoje- natrio chloridas (Na Cl)- maišosi su silicio dioksidu gaminio paviršiuje.Chloras išgaruoja (rūgščių lietus buvo sukeltas dengiant keramiką druskos glazūra dar XVa. Šiaurės Europoje). Druskos glazūra formuojasi labai aukštoje temperatūroje- virš 1200 °C
     Pelenų glazūra. Kalis (K), Natris (Na) ir Kalcis (Ca) randamas miško medžių pelenuose. Pelenai ant keraminio dirbinio gali būti lėtai užbarstomi arba užtepami. Pelenų glazūra yra dažna rytietiškuose keramikos dirbiniuose, kurie yra išdegami labai aukštoje temperatūroje.
    Švino glazūra. Švinas (Pb) dedamas tiesiai ant gaminio neapdorotas arba oksiduotas; jis gali būti maišomas su silicio oksido dulkėm arba su silikatais, tada išlydomas, kad suformuotų stiklą, kuris vėliau sutrinamas į miltelius ir tepamas ant dirbinio. Tai vadinama “fritas”. Neapdoroto švino glazūra yra labai nepatvari, nes tokioje glazūroje yra laisvo švino, kuris reaguoja su silpnosiomis rūgštimis ir šarmais. (Šiais laikais glazūros, kur yra švino, indų gamyboje nenaudojamos)
    Alavo glazūra. Jei alavo oksidas yra įmaišytas švino glazūroje, alavas padaro glazūrą matinę ir baltą. Jis taip pat sumažina glazūros lydimosi savybes. Alavo glazūrą turi “Majolika”, “Fajansas” ir “Delfto fajansas”. Matinė balta glazūra ne visada labai gerai susijungia su gaminiu, todėl keramika dažnai dekoruojama spalvingais rankomis darytais ornamentais.

   Šiuolaikinių glazūrų gamintojai siūlo tikrai platų spektrą įvairiausių glazūrų: pagal pageidaujamą spalvą, takumą arba kietumą, temperatūrą, ir paskirtį.

Keramika
Molis