1.Fonui naudokite matinę medžiagą. Tamsią - šviesesniems darbams, šviesią - tamsesniems. Geriau rinktis vienspalvę (storesnę vilnonę, tarkim kokį tamsų paltą, sijoną). Storesnė medžiaga mažiau meta raukšlių, o jų reikėtų vengti. Tamsesnė geriau dėl to, kad sugeria kontrastingus šešėlius ir stipriau suskamba spalvos. Vienspalvė pranašesnė už margą - nekonkuruoja su objektu. Tinka koks vienspalvis šviesesnis skydas, jei medžiagų nėra. labai praverstų kėdė su atlošu, kad kabanti medžiaga gražiai, be kampinės linijos pereitų į horizontalią plokštumą.
    2.
Objekto ryškumas kadre turi buti tikslus. Nepersistenkite prieiti per arti. Čia patarimas skaitmeninių aparatų turėtojams(ne veidrodinių). Nieko baisaus, jeigu aplink daiktą liks daugiau fono.
    3.
Nuotraukoje turi būti po vieną darbelį, nebent tai kompozicija iš kelių smulkesnių daiktų, aplink paliekant šiek tiek fono erdvės. Apipjaustyti formatą visada lengviau, negu "priauginti" Photoshop programos pagalba. Šalia objekto neturėtų matytis ryškios baldų detalės - rankenėlės ar kitos blizgančios furnitūros detalės, ar daiktai.
    4.Jeigu įmanoma, nenaudoti
blykstės. Blykstė palieka daug stipriai blizgančių atspidžių. Labai tiktų fotografavimas lauke, balkone, pvz.ant kėdės su atlošu. Tačiau daugelis tokios galimybės neturi, todėl fotografuoti kambaryje reikėtų dienos metu. Galima pabandyti papildomos lempos(pvz.stalinės lempos) pagalba apšviesti lubas, kad išsisklaidytų daugiau papildomos šviesos. Tiesioginis objekto apšvietimas vėlgi duos naujų nepageidaujamų atspindžių. Na, jeigu nepavyks sukurti daugiau šviesos, tuomet geriau blykstė, negu neryški, ar per tamsi nuotrauka. Reikėtų nepagailėti papildomų kadrų. Visada geriau, kai yra iš ko pasirinkti.

 

 

 

į darbelių galeriją arrow